Geoblog.pl    konrath    Podróże    (PL)IS---->NZ---->IS---->CA---->IS    gogle Ellen Page

gogle Ellen Page

Kanada
Kanada, Kananaskis Lakes

Miejsce, do którego prędzej czy później się wybiorę, znajduje się w tych samych górach, w których obecnie jestem, ale w południowej części. Artykuł przetłumaczyłem na podstawie tej strony - link: http://jerrygarrett.wordpress.com/2010/07/21/where-amp-how-was-inception-filmed (punkt 10.)

Proszę najpierw zobaczyć film, do którego link znajduję się na dole strony.

Przy pomocy nieudolno-śmiesznego tłumacza google, który dał mi szkielet tłumaczenia, starałem się zachować sens, jednak wszelkie sugestie, poprawki mile widziane.

Ośrodek narciarski The Fortress Mountain ("górska twierdza") od czasu olimpiady zimowej w Calgary (1988) przeżywa ciężkie czasy. Rząd prowincji Alberta zamknął ośrodek w 2008 r. z powodu niezapłaconych podatków i innych rachunków. Do 2009 roku zamienił się w obskurne, smutne miejsce, jednak reżyser filmu "Incepcja" Chris Nolan uznał to za znakomity obiekt to kręcenia zdjęć. Budowniczy powiększyli obszar o cementowo-szare budynki z surową "fortecą umysłu" (miniaturowe modele później zostały wysadzone w powietrze). W scenie kręconej w ośrodku uczestniczyli ekstremalni narciarze freestyle i wirtuozi skuterów śnieżnych.

Owe dziwne wojskowe pojazdy to śnieżne-hummer'y, wiele przedsiębiorstw faktycznie oferuje je do sprzedaży publicznej - ale tylko w zimowym klimacie. Chociaż była późna jesień, sceny zostały sfilmowane. Było zimno, nie padał śnieg, aż na dwa dni przed filmowaniem zaczęły się opady śniegu. "Teraz," Pan Nolan westchnął, "oby nigdy nie przestał, uważaj, czego sobie życzysz".

W wywiadach po post-produkcji, przeprowadzonych w Los Angeles, reżyser filmu powiedział: "Myślę, że napotkały nas pewne skrajności, z palącym słońcem, ulewą czy niesamowite opady śniegu, a to było coś, na co byliśmy przygotowani. Wzięliśmy naszych aktorów na szczyt góry, pod wodę i po całym świecie, podeszli do każdego wyzwania cudownie. Jestem wielkim zwolennikiem bycia na miejscu i konfrontacji ze środowiskiem - wnosi to wiele wiarygodności. A na koniec dnia, myślę, że daje to publiczności uczucie, że zostali wzięci do miejsca w którym wcześniej nie byli".

Gdzieś głęboko w senny świat umysłu. Tam, jesteśmy poza czasem. Poczekaj. Czy słyszę jak Edith Piaf zaczyna śpiewać?

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

edyta
edyta - 2011-11-20 11:38
btw obejrzenie filmiku jest dla osób, które nie kojarzą filmu.

Rozumiem, że jadąc do Jasper oczywiście nie wiedzialeś o tym fakcie, że ten ośrodek tam mieści się? ciekawe...

Ile to jest km od km?

konrath - 2011-11-20 21:58
wiedziałem o tym wcześniej.
tutaj mapa dojazdu ode mnie do opisanego miejsca:

konrath - 2011-11-20 21:59
mapa nie wchodzi: